Ulusoy Evden Eve Nakliyat

Kırılacak Eşya Paketleme

03.12.2019
170
Kırılacak Eşya Paketleme

Eşya Paketleme

Kırılacak eşyaların nasıl ve ne şekilde paketlendiği ve kendi imkanlarınız doğrultusunda paketleme yapacağınız zaman nelere dikkat etmeniz gerektiği konularında bir kaç ip ucu paylaşacağız. Kırılacak eşya ve küçük eşyaların paketlenmesi taşınma esnasında zorunlu ve toparlayıcı olarak yapılan işlemlerdir. Öncelikli olarak taşınmadan önce kesinlikle bütün küçük eşya ve kılacak eşyaların toparlanıp kolilere yerleştirilmesi gerekir.

Evin diğer eşyalarını taşıyabilmeniz için öncelikli olarak içlerindeki ve etraflarındaki küçük ve kırılacak tarzda olan eşyaları toparlamanız gerekmektedir. Kırılacak eşyaların paketlenmesi basit gibi görünse de aslında uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Özellikle eşyaların nasıl paketlendiği nelerle sarıldığı ve ne şekilde kolilere yerleştirildiği çok önemlidir. Bazı durumlarda bu işlemler başınızı ağrıtabilir ve taşınma esnasında kötü sonuçlar doğurabilir.

Kırılacak eşya toparlanırken dikkat edilmesi gerekenler?

Eşyaları kesinlikle gazete kağıtları ile paketlemeyi. Bunun en büyük nedeni gazete kağıdı üzerindeki mürekkep porselenlerin üzerine iz bırakabilir. Bu iz yıkama ve temizleme ile de temizlemeyebilir. Ambalajcı ve nalburlarda bulabileceğiniz hava balonlu pıt pıt ve geniş ambalaj kağıtları ile çok kolay ve rahat bir şekilde eşyaları paketleyebilir siniz.

Ağırlıklarına Göre Yerleştirin:

Koli içi yerleştirme yaparken eşyaların ağırlıklarına çok dikkat edin. En ağırdan en hafife olacak şekilde dizin. Kolinin en alt kısmına en ağırı ve darbelere karşı en dayanıklı olanını yerleştirin. sırasıyla daha az dayanıklı olan üründen yukarı doğru giderek en hassas olanı en üste koyun. Kolinin üst tarafını fazla sıkıştırmadan biraz boşluk bırakın.Boşlukları kağıt ve başka yumuşak ürünlerle doldurarak taşınma esnasında çalkalanmayı engelleyin.

Kırılacak Eşya Taşıma

Kolilenmiş ürünlerinizi taşırken dikkatli alınmalısınız. Çok iyi ambalaj ve paket yapılmış bir koliyi yanlış taşıma ve tutma ile de kırabilirsiniz. Bu nedenle taşırken son derece dikkatli olmalısınız. Kolilere kaldırırken ters çevirmemeye dikkat edin. Aynı zamanda yere bırakırken de sert bir şekilde bırakmayın. Aksi taktirde ürünler bir birilerine baskı yaprak hasara neden olabilirler. Bu nedenle kolilere taşırken ve bırakırken çok sert davranmadan alıp bırakmalısınız. Aynı zamanda kesinlikle ters çevirmemelisiniz. Ayrıca kolilerin alt kısımları koli bantları ile çok sağlamlaştırılmalıdır.

Koli Taşıma ve Yerleştirme:

Taşımaya hazır hale gelen kolileri araç içerisinde istiflerken de dikkatli olmalınız. Nakliye sırasında istif son derece önemlidir. Biraz önce söz ettiğimiz gibi yani ağırlıklarına göre istifleme ve yerleştirme aynı şekilde geçerlidir. Kolileri dizerken yine en alta kırılması güç olan ve en ağır koliyi koyacağız. Devamını yine ağırlık ve dayanıklılık durumlarına göre seçip üst üste koyacaksınız.

Hızlı İletişim
Call Now ButtonHemen Ara